Jsme česká škola kitingu fungující od roku 1991 pod značkou firmy Pegas.

Začínali jsme na německé Rujáně, kde se pořádaly první kitesurfingové kurzy pod taktovkou zakladatele Honzy Šebesty. Brzy jsme začali objevovat nové kitové spoty a máme za sebou úspěšné tripy na Kypr, do jižní Francie, na ostrov Fuerteventura, do Brazílie nebo Maroka. Pořádáme kurzy snowkitingu na českých kopcích a pláních, tripy na slovenské Martinské hole nebo norskou Hargandervidu. K zimním radovánkám jsme tento rok přidali snowkitingové poznávání Gruzie.

Ačkoli jsme si Gruzii zamilovali, přinesla nám bohužel i velkou ztrátu. Letos jsme zde přišli o našeho zakladatele a drahého přítele Honzu. Honza byl dobrodruh překypující životní energií, kterou uměl předávat lidem kolem sebe. Měl obrovské srdce a empatii, díky čemuž uměl v lidech probudit nadšení, sílu a chuť se rozvíjet. Mnozí z nás díky němu dokázali víc, než od sebe kdy čekali a rychle se nám stal velmi blízkým přítelem. Ačkoli jeho zápal zdolávat živly a životní výzvy se mu stal osudným, rádi bychom oslavili jeho život právě tím, že v jeho odkazu budeme pokračovat. Pevně věříme, že vše, co do nás Honza za ta léta vložil, zvládneme pohánět dál a přinést to i vám.

Kiting zůstává v našich srdcích a budeme rádi, když se do něj zamilujete i vy. Zažijete u nás kromě nezapomenutelných zážitků, jež kiting přináší, i přátelské zázemí, protože z vašich zážitků žijeme i my. Na našem kurzu nebo tripu se máte možnost stát součástí komunity, se kterou se můžete dále rozvíjet, účastnit se dalších akcí a najít nové přátele. Aneb jak říkával Honza, u nás kitování kurzem nekončí, ale teprve začíná.

Členové Pegas KiteClub, zs:

Olga Šebestová Janoušková

Oli s Honzou prožila deset intenzivních let, kdy společně zahájili kurzy na Rujáně a objevili většinu spotů, kam se pořádali tripy a kde probíhali kurzy. V počátku patřila do týmu instruktorů, dnes zaštituje spolek, jeho vybavení a finanční zázemí. Bude Vám k dispozici při jednotlivých akcích na místě, při řešení aktuálních obtíží či řešení speciálních potřeb.

oli@pegas2000.cz
775 050 772

Barbora Kabátová

Ke kitingu se dostala v mládí a právě její archivní vybavení ji jednoho dne  přivedlo na práh dveří Pegasu. Instruktorkou se stala v roce 2018 po úspěšném zdolání zářijové deštivé a studené Rujány. Právě díky Pegasu se mnohému naučila (nejen v kitingu, ale i v životě) a dnes je tu pro vás nejen jako instruktorka na vodě a na sněhu, ale i jako organizační spojka ohledně přihlašování na kurzy/tripy a poskytování potřebných informací, v čemž bude pokračovat v Honzově talentu zařídit vše a vždy.

bara@pegas2000.cz
773 469 001

Ondřej Boroš

Právě Ondra přijel v roce 2018 na Rujánu společně s Bárou a díky jeho přirozenému talentu se brzy stal výborným kiterem i členem týmu Pegas. Ondra zajišťuje především technickou podporu, stejně tak ale i  organizaci a dozor na spotu, na vodě i na sněhu. Právě on bude naším novým průvodcem na Honzovo památných downwindech a výletech po sněhových pláních.

ondra@pegas2000.cz
774 334 454

Petr Šlapal

Petr je zakladatelem firmy Pegas, ke kitingu se dostal skrz své dlouholeté zkušenosti s paraglidingem. Někdy od roku 1991 experimentuje s vývojem vlastních komorových kitů, možná i vy – stejně jako jiní členové naší komunity – jste ho kdysi potkali na českých kopcích zápasit se svými prvními prototypy. Dnes už je možné u Petra zakoupit odladěné komorové kity značky Pegas, dále se věnuje opravám vašeho nemocného vybavení a je schopen pomoci vám s výběrem i případným nákupem vybavení nového. Mimo prodejnu se s ním můžete potkat třeba na dětském kempu nebo na zimních tripech.

pegas@pegas2000.cz

603152523

Instruktoři Pegas KiteClubu, z.s.:

Sarah Janoušková, Tadeáš Dubina, Páťa Dubinová, Anička Trhoňová, Lukáš a Kamil Bukovecký, Jáchym Bernard, Kája a Róza Štandovi