O nás

Naše kitová škola je nejdéle působící kitovou školou u nás, naše zkušenosti vám předáváme již od roku 2002! 

 

Náš tým 

 

petr honza3 prokop

 

 

oli3 sara bara 

 

 

 

HISTORIE

Všechno začalo naší neodkladnou potřebou létat na paraglideru. Protože však v té době nebylo možné něco takového koupit, nezbylo nám než si padáky vyrobit. Postupně se začali objevovat další zájemci o tento naprosto nový sport, což nakonec vedlo k tomu, že jsme od roku 1989 zahájili oficiální výrobu padákových kluzáků. Nováčkům jsme samozřejmě předávali také naše zkušenosti a od roku 1990 jsme začali pořádat kurzy paraglidingu.

 

Vývoj a výroba prvních řiditelných tažných draků - kitů - pod značkou Pegas začala brzy po zahájení výroby padáků. A stejně jako u paragliderů jsme záhy začali pořádat kitové kurzy, při kterých jsme již mohli využívat zkušenosti z kurzů paraglidingu.

View the embedded image gallery online at:
http://kitekurzypegas.cz/o-nasi-kite-skole#sigFreeId635aaac401

Naše kitová škola se neustále vyvíjí, využíváme nejnovější vybavení, přibývají nové spoty, na kterých kurzy pořádáme a náš tým se rozšiřuje o nové instruktory. Naší prioritou byl vždy individuální a nadstandardní přístup. Kurzy probíhají v malé skupině, abychom mohli garantovat naplnění základního rozsahu kurzu. Výuku nad rámec tohoto základního rozsahu nijak neomezujeme, záleží jen na tom kolik vydržíš a samozřejmě na počasí.

 

Jako absolvent našich kurzů můžeš svoje zkušenosti dále rozvíjet na kite tripech, pro které vybíráme atraktivní lokality u nás i v zahraničí, zajišťujeme kompletní vybavení a servis. Postupně se tak můžeš začlenit do naší kitové Pegas komunity a pomáhat nám při pořádání našich akcí. Touto cestou prošla také většina našich nových kitových instruktorů.

 

 Nabízíme vám tyto služby

Kiteboarding kurzy

Voda je ve spojení s kitem celosvětově nejrozšířenější a na vodě to také s kitingem začalo. Naše kite kurzy na vodě pořádáme na německé Rujáně. Ostrov Rujána je vyhlášenou evropskou kitovou lokalitou se snadnou dostupností autem. Oblast je vyhlášená jako velmi větrná, vítr zde navíc bývá velice stabilní. Ve spojení s velkou mělčinou ve Wieku je to místo ideální jako pro začínající kitery, tak i pro zkušené borce. 

Ubytování je v kempu ve Wieku, kde máme stálou základnu. Kurzy pořádáme o prodloužených víkendech od pátku do neděle, takže ti to zabere pouze 1 den dovolené. Kiting na vodě je ze všech tří variant (voda, sních, land) nejnáročnější. Pro úplného začátečníka je úspěchem, když dokáže na konci kurzu vyjet z vody a ujet alepoň pár metrů. Ti úspěšnejší už ale dokážou brázdit rujánské vody a užívat si nepoznanou euforii. Do které skupiny budeš patřit ty?

 

View the embedded image gallery online at:
http://kitekurzypegas.cz/o-nasi-kite-skole#sigFreeIdfe8c7e2ed7

Snowkiting kurzy

Naše země nabízí nejlepší podmínky právě pro snowkiting. Máme spoustu skvělých lokalit, ze kterých pro naše snowkiting kurzy vybíráme ty nejlepší podle aktuální sněhové pokrývky a předpovědi počasí. Snowkiting je nejrychlejší varianta, jak si tento úžasný sport osvojit a je ideální průpravou pro kiteboarding. Nejvíce využíváme výborné spoty na hřebenech Krušných hor, které jsou pro nás z Prahy nejdostupnější. Pokud to ale podmínky vyžadují, vyrážíme na jakékoliv jiné aktuálně vhodné místo. Stejně tak můžeme pro větší skupinu realizovat kurz v místě, které si sami určíte.
View the embedded image gallery online at:
http://kitekurzypegas.cz/o-nasi-kite-skole#sigFreeId00ceae2800

Landkiting kurzy

Landkiting je základní formou kitingu. Je to nejjednodušší cesta, jak si ovládání draka osvojit a velmi výrazně usnadní a urychlí výuku na sněhu a hlavně na vodě. Pro naše landkiitng kurzy využíváme kite spot Smeťák (bývalá skládka, od které název pochází), což je jednozačně nejlepší prostor pro kitery z Prahy a okolí. Pro větší skupinu realizovat kurz v jakémkoliv jiném místě, které si sami určíte.
View the embedded image gallery online at:
http://kitekurzypegas.cz/o-nasi-kite-skole#sigFreeId144fe30778

 Kiteboarding tripy

Pokud si chceš prodloužit léto a užívat si kity na vodě i v době, která většinu z nás u nás příliš neláká, můžeš si vybrat některý z našich kiteboarding tripů. Vybíráme vyzkoušené, osvědčené lokality, zajistíme ti veškerý servis včetně kompletního kitového vybavení. Kromě tripů v rámci kite kurzů na Rujáně pořádáme výpravy do těchto lokalit: Furteventura - součást Kanárských ostrovů, kde můžeš kitovat buďto ve vyhlášené uzavřené laguně, nebo na vlnách na otevřeném moři. V rámci tripu zajišťujeme dopravu, ubytování v all inclisive hotelu, vybavení a dohled na spotu. Skvělé místo, kde i v našem zimním období panují velmi příjemné letní teploty.  
View the embedded image gallery online at:
http://kitekurzypegas.cz/o-nasi-kite-skole#sigFreeId63f0422dde
Beaduc - Francie. Vyhlášená kitová oblast, oblast s úžasnou historií, spoustou památek, nabízející skvělé gastronomické zážitky a výborné místní víno. Jezdí se na otevřeném moři na vlnách, takže trochu náročnější, ale o to zajímavější spot. V okolí je mnoho dalších míst, kam se dá vyrazit v případě, že směr větru na Beaduc hrozí odfouknutím do Afriky.  
View the embedded image gallery online at:
http://kitekurzypegas.cz/o-nasi-kite-skole#sigFreeId380cdc2818

Snowboarding tripy

Naše snowkiting tripy jsou vyvrcholením zimní kitové sezóny. Již pravidelně je pořádáme na osvědčené slovenské Martinské hole a do Norska na mimořádnou snowkiting lokalitu Hardangervidda. Tyto oblasti nabízejí kromě kitingu i vyžití na sjezdovkách v místních lyžařských střediscích a výborné skialpové terény. Pro účastníky našich tripů zajistíme dopravu, ubytování, kompletní kitové vybavení a nezbytný servis. Slovensko - Martinské hole  
View the embedded image gallery online at:
http://kitekurzypegas.cz/o-nasi-kite-skole#sigFreeIded996c0722
Norsko - Hardangervidda  
View the embedded image gallery online at:
http://kitekurzypegas.cz/o-nasi-kite-skole#sigFreeId868e4dc4ab