Kite tripy

Snowkiting trip Martinské Hole - Slovensko, 4. - 8. 3. 2020

Pojeď si s námi vyzkoušet nebo zdokonalit snowkiting na skvělý spot Martinské Hole. Díky nadmořské výšce kolem 1450m je sněhová pokrývka téměř zaručená!

 

Rozlehlá planina ve výšce téměř 1500 m je součástí Malé Fatry a je skvělým místem na snowkiting - proto sem již pravidelně pořádáme oblíbené týdenní snowkiting tripy. Ubytování zajišťujeme v místním velmi příjemném lyžařském středisku, v blízkosti spodních stanic lanovek. Ty využíváme k přesunu vzůru na hřebeny, odkud je ještě potřeba dojít necelý 1 km na spot. Ideální je skialpové vybavení, ale hřebenová cesta bývá udupaná a tak není problém dojít i bez této výbavy.

Samotný spot je poměrně členitý, je možné vybírat mezi pozvolnějším terénem nebo příkřejšími místy, kde to při správném směru větru "pěkně nosí". Vzhledem k nadmořské výšce bývá sněhová pokrývka velmi dobrá. Je to ideální prostor pro ty, kteří mají základní zkušenosti a potřebují se "rozjezdit" ale pro zkušenější pro nácvik nových freestylových variací. Po dohodě je možné zde absolvovat teké základní kurz.

 

V případě opravdu nepříznivých podmínek je možné využít buďto místní velmi pěkné freeridové terény nebo upravené sjezdovky v místním středisku.

Ubytování je v některé z místních menších chalup, kterou máme plně k dispozici pouze pro sebe a kde si vaříme snídaně a večeře. Večery trávíme při relaxačně společenském posezení, při kterém probíráme události uplynulé, doplňujeme teorii a plánujeme den nadcházející. 

V rámci snowkiting tripu zajišťujeme ubytování, po dohodě dopravu, organizaci, veškeré kitové vybavení, dohled a pomoc na spotu. A pokud se nám podaří zbudovat iglů, mohou si zájemci vyzkoušet přespat přímo na spotu ve stylu severských Eskimáků...

Cena za týdenní snowkiting trip závisí na aktuálních podmínkách a požadovaném rozsahu služeb. V minulých letech to bylo například kolem 10.000,- za týdenní trip s ubytováním a plným vybavením.


Snowkiting tripy využívají především absolventi našich kite kurzů. K dispozici budeš mít kompletní kitové vybavení!

Martinské Hole je výborný slovenský snowkiting spot, který můžeme našim východním kolegům jen závidět – větrná planina o délce kolem 1 km ve výšce 1.450 m je ideálním místem pro snowkiting. Stejně jako minulou zimu, i na tu nadcházející jsme pro vás připravili výlet na tuto skvělou lokalitu. Ubytování je zajištěno v místním lyžařském středisku, takže kromě kitování jsou k dispozici vleky a sjezdovky, hřebenové terény na skialpy nebo běžky s úžasnými výhledy a v údolí také termální koupele.

Termín

4. - 8. března 2020

Organizace

Odjezd z Prahy večer, příjezd v do 24 hod na chalupu. Hodiny nutno dodržet, protože cesta nahoru je střídavě jednosměrná, od 6 do 12 hod se jezdí nahoru, od 12 do 18 hod. dolů, pak zas nahoru a po půlnoci jen dolů. Pro výjezd nahoru jsou nutné řetězy nebo 4kolka, jinak vás nepustí! Odjezd zpět bude v neděli v odpoledních hodinách.

Ubytování

Chalupa v místním lyžařském středisku u nástupních stanic lanovek v nadmořské výšce cca 1250m. Od spotu je vzdálena cca 2 km (na hřeben se dá vyjet vlekem, pak cca 1 km pěšky).

Program

Snowkiting, snowkiting a snowkiting, večer rozbor dne, termály, halušky, snowkiting, místní sjezdovky, hřebenové výlety, snowkiting...

Pro zájemce o zimní táboření bude možnost přespání přímo na spotu (ve stanu, případně v iglů, pokud se podaří postavit).

Ceny

termín trip trip s půjčovnou kurz doprava
4.-8.3. 5900 Kč 7500 Kč 9500 Kč 900 Kč

 

V ceně je obsaženo:

Snowkite trip - ubytování, jídlo, organizace a dohled na spotu.

Snowkite trip včetně půjčovny - ubytování, jídlo, zapůjčení kompletního kitového vybavení, organizace a dohled na spotu.

Snowkiting kurz - výuka, ubytování, jídlo, zapůjčení kompletního kitového vybavení, organizace a dohled na spotu.

Snowkiting kurz je určený pro úplné začátečníky, náplní odpovídá našemu intenzivnímu 2dennímu snowkiting kurzu, v druhé části předpokládáme už pouze rozsah snowkite tripu včetně půjčovny.

Vybavení

Předpokládá se vlastní kompletní lyžařské / snowboardové vybavení (v případě nepříznivého počasí múžete využít místní skiareál). Doporučené je vybavení skialpové (snazší doprava na spot, možnost vyrazit na výlety a místní feeridy), sněžnice, čelovky.

Doprava

Nabízíme také odvoz na místo z Prahy a zpět, cena za dopravu je 900,- Kč. Pokud pojedete individuálně, na poslední část výjezdu do skiareálu jsou nutné řetězy (pokud nemáte 4-kolku) - dole kontrolují, bez řetězů nahoru nepoustějí!  Na této cestě funguje kyvadlový provoz, nahoru se jezdí od 06.00 do 12.00 a od 19.00 do 24.00, podle toho si naplánujte odjezd z Prahy (případně odjinud).

Pro vaší představu o spotu přidáváme fotky z minulé akce: