Kite tripy

Snowkiting trip Martinské Hole - Slovensko, 4. - 8. 3. 2020

Rozlehlá planina ve výšce téměř 1500 m je součástí Malé Fatry a je skvělým místem na snowkiting - proto sem již pravidelně pořádáme oblíbené týdenní snowkiting tripy. Ubytování zajišťujeme v místním velmi příjemném lyžařském středisku, v blízkosti spodních stanic lanovek. Ty využíváme k přesunu vzůru na hřebeny, odkud je ještě potřeba dojít necelý 1 km na spot. Ideální je skialpové vybavení, ale hřebenová cesta bývá udupaná a tak není problém dojít i bez této výbavy.

Samotný spot je poměrně členitý, je možné vybírat mezi pozvolnějším terénem nebo příkřejšími místy, kde to při správném směru větru "pěkně nosí". Vzhledem k nadmořské výšce bývá sněhová pokrývka velmi dobrá. Je to ideální prostor pro ty, kteří mají základní zkušenosti a potřebují se "rozjezdit" ale pro zkušenější pro nácvik nových freestylových variací. Po dohodě je možné zde absolvovat teké základní kurz.

V případě opravdu nepříznivých podmínek je možné využít buďto místí velmi pěkné freeridové terény nebo upravené sjezdovky v místním středisku.

Ubytování je v některé z místních menších chalup, kterou máme plně k dispozici pouze pro sebe a kde si vaříme snídaně a večeře. Večery trávíme při relaxačně společenském posezení, při kterém probíráme události uplynulé, doplňujeme teorii a plánujeme den nadcházející. 

V rámci snowkiting tripu zajišťujeme ubytování, po dohodě dopravu, organizaci, veškeré kitové vybavení, dohled a pomoc na spotu. A pokud se nám podaří zbudovat iglů, mohou si zájemci vyzkoušet přespat přímo na spotu ve stylu severských Eskimáků...

Cena za týdenní snowkiting trip závisí na aktuálních podmínkách a požadovaném rozsahu služeb. V minulých letech to bylo například kolem 10.000,- za týdenní trip s ubytováním a plným vybavením.

Letošní snowkiting trip bude v termímu 4. - 8. března. 


Snowkiting tripy využívají především absolventi našich kite kurzů. K dispozici budeš mít kompletní kitové vybavení!

 

 

Pro lepší představu uvádíme výběr fotek z minulých akcí: