Základní 3denní intenzivní kiteboarding kurz - cena 7.500,-

Za velmi příznivou cenu ti nabízíme osvědčený koncept 3denních kiteboarding kurzů s maximálně individuálním přístupem. Naším cílem je tvoje spokojenost - bezpečné a rychlé zvládnutí základů kiteboardingu.

Bezpečná a progresivní  výuka kiteboardingu je poměrně náročná a není možné jí smysluplně realizovat při velkém počtu klientů. Naše kurzy proto probíhají v malé skupině - zpravidla 4 - 6 klientů s tím, že na jednoho instruktora jsou maximálně 2 klienti. Díky tomu můžeme přizpůsobit průběh kurzu schopnostem a možnostem každého jednotlivce a zajistit opravdu individuální přístup a maximální využití času.

Naše kiteboarding kurzy jsou určeny pro ty, kteří mají o kiteboarding opravdový zájem a chtějí se ho skutečně naučit. Nejedná se o žádné "masové" akce založené na nabídkách různých slevových serverů. Proto také nabízíme pro absolventy kurzů možnost navázat na základní zkušenosti a pokračovat až do dosažení samostatnosti. I potom máš ale možnost s námi dále jezdit a využít našit kiteboarding tripů, na kterých ti poskytneme potřebné vybavení a v případě potřeby samozřejmě i nezbytnou pomoc a podporu.

Kurzy probíhají na osvědčeném německém spotu Rujana. Tato lokalita se maximálně osvědčila díky vyhlášenému stálému a pravidelnému větru, mělké vodě a dobré dostupnosti.


 CENA KURZU JE 7.500,- KČ A ZAHRNUJE:

 • péči instruktora - vždy maximálně 2 klienti na jednoho instruktora
 • teoretickou přípravu - technika, aerodynamika, meteorologie, bezpečnost
 • přípravu vybavení, základní seznámení s ovládáním kitů na zemi
 • praktickou část na vodě
 • kompletní vybavení různých velikostí (kite komplet, trapéz, helma, vesta) podle síly větru a dosaženého stupně ovládání kita
 • zapůjčení neoprénu
 • slevu 10% na kitové vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš e-shop SportWings.cz
 • slevu 10% na Mystic vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš e-shop SportWings.cz
 • slevu 10% při využití služeb naší kite půjčovny

Budeš chtít po kite kurzu pokračovat? Žádný problém - možností máš mnoho, stačí si jen vybrat:

 • pokračovací 3denní kiteboarding kurzy zaměřené na samostatnou jízdu včetně stoupání proti větru
 • pro samostatné kitery zapůjčení kompletního vybavení buďto v rámci kurzu (vybavení bude k dispozici na ploše) nebo v naší půjčovně
 • pokud si chceš pořídit vlastní vybavení, pomůžeme s výběrem a za zvýhodněné ceny vybavení zajistíme
 • chceš na vodě pokračovat? Pojeď s námi na některý z našich kiteboarding tripů!
 • chceš vyzkoušet sníh? Vyber si některý z našich snowkiting kurzů!
 • chceš vyzkoušet landkiting? Vyber si některý z našich landkiting kurzů!

A pokud kitům beznadějně propadneš, můžeš se přidat do naší Pegas komunity. Poznáš spoustu podobně posedlých kiterů, můžeš se od těch zkušenějších učit nové triky a užívat si přátelskou atmosféru, která při našich akcích panuje.

 

PRŮBĚH KURZU:

Kurzy probíhají o prodloužených víkendech vždy od pátku do neděle. Místem konání je německý poloostrov Rujana, vyhlášený stálými větry a ideálními podmínkami pro výuku kiteboardingu.

Sraz a začátek kurzu je vždy v pátek v 10h v kempu ve Wieku.

Kurzy začínají základním seznámením s kitingem, jeho bezpečným provozováním a teoretickou přípravou. Následuje praktické seznámení s nastrojením kitů a jejich ovládání na zemi.

V další fázi již pokračuje výuka na vodě - naučíte se kita odstartovat a přistát, využívat letové okno a vyzkoušíte si sílu větru při bodydrakingu, kdy se necháte kitem tahat na vodě, zatím bez prkna.

Následuje vrcholná fáze základního kurzu - nácvik jízdy s prknem. Po zvládnutí rozjedu si můžete vyzkoušet první pocity z jízda na vodní hladině...

 Celkový průběh kurzu je limitovaný pouze větrem a tvojí fyzickou kondicí! Garantujeme denně minimálně 3 hodiny na vodě, tedy celkem 9 hodin v rámci 3denního kurzu. V praxi ovšem bývá tato doba mnohem delší, denní maximum je omezeno pouze povětrnostními podmínkami a tím, co vydržíš!

Konec kurzu je v neděli kolem 14h.

TERMÍNY:

Na kurzy využíváme především prodloužené víkendy od pátku do neděle. Termíny na rok 2019 připravujeme.

PŘIHLÁŠENÍ DO KURZU:

Přihlásit do kurzu se můžeš osobně v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8, telefonicky na tel. čísle 242 413 083 / 603 15 25 23, nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Na základě závazné přihlášky ti rezervujeme vybraný termín. Protože powerkitingu je sport zásadně závislý na počasí, vždy 1 – 2 dny před konáním kurzu tě budeme kontaktovat (standardně pomocí emailu). Podle aktuální předpovědi buďto kurz potvrdíme a případně upřesníme čas srazu, nebo jej zrušíme a navrhneme nejbližší volné náhradní termíny.

Do přihlášky nezapomeň uvést své jméno, telefon a emailovou adresu.

MÍSTO KONÁNÍ KURZU:

Německý ostrov Rujána je vyhlášenou evropskou větrnou lokalitou s možností výuky v mělké vodě.  Uvedené podmínky velmi ulehčí práci a zkrátí časové nároky na zvládnutí základních technik kiteboardingu.

Ubytování v kempu ve Wieku, kemp je velmi jednoduchý ale zpravidla čistý a se základním vybavením (teplá sprcha, toalety, místo na mytí nádobí). Platí se 8,75 Eur za osobu + počítat cca 2 Eur za sprchu, stan atd.

Stravování je možné buďto přímo v kempu nebo v nedalekém přístavu. Doporučujeme ale vybavit se potravinami z domova, což umožní maximální využití času pro výcvik. Nabízíme možnost ohřátí potravin a uvaření vody na čaj, kafe a podobné nápoje.

V omezené míře je možné využít společnou přepravu, v případě zájmu nás kontaktujte.

DOPORUČUJEME:

Předpokláme, že máš s kitem jen minimální nebo žádné zkušenosti a že tě naučíme vše od úplných základů. Hodně věcí se ale dá naučit ještě před odjezdem na kurz. Ušetříš si tak cenný čas strávený na kurzu na ideální školní kiteboarding lokalitě a tvoje pokroky budou mnohem rychlejší.

První věc, kterou pro sebe můžeš udělat, je absolvovat 1denní nebo alsepoň 1/2denní landkiting kurz. Naučíš se základy ovládání kita, bez kterých se na vodě stejně neoejdeš.

Pro zájemce o kiteboarding bez jakýchkoliv zkušeností s jízdou na vodě doporučujeme vyzkoušet před odjezdem na kurz jízdu na laně - waku. S kitem je sice jízda odlišná, ale základy, tedy výjezd z vody a první metry na vodě, jsou hodně podobné. Můžete potrénovat v okolí svého bydliště, urychlíte si začátky s kitem na vodě a ušetříte tak vzácný čas strávený na ideálním kitovém terénu na Rujáně.

Možností, kam na wake vyrazit, je více, ale velmi doporučujeme využít některý z vleků od WakeMaster. Promyšlená konstrukce těchto vleků nabízí skvělé podmínky právě pro úplné začátečníky. Na laně jste sami a režim tahu vám proto zcela přizpůsobí.  Rozjezdy z vody jsou plynulé, když spadnete, lano se vrátí k vám a můžete tak bez dlouhého plavání pokračovat s dalšími pokusy. A když už opravdu nemůžete, přitáhnou si váz zpátky ke břehu. Umístění jednotlivých vleků, podmínky a rezervace najdete na webu Wakwarealy.cz.

Naše kurzy můžeš také využít jako výborný dárek - připravíme ti originální zalaminované dárkové poukázky přímo na jméno obdarovaného:

 

A ještě výběr fotek z minulých akcí: