Kurzy kiteboarding, landkiting a snowkiting

Základní 3denní intenzivní kiteboarding kurz - CENA 7.500 Kč

 

 

Základní 3denní intenzivní

kiteboarding kurz

CENA: 7 500 KČ 

Přihlásit se

 

průběh kurzu

Kurzy probíhají o prodloužených víkendech zpravidla od pátku do neděle. Místem konání je německý poloostrov Rujana, vyhlášený stálými větry a ideálními podmínkami pro výuku kiteboardingu.

Sraz a začátek kurzu je první den kurzu v 10h v kempu ve Wieku.

Kurzy začínají základním seznámením s kitingem, jeho bezpečným provozováním a teoretickou přípravou. Následuje praktické seznámení s nastrojením kitů a jejich ovládání na zemi.

V další fázi již pokračuje výuka na vodě - naučíte se kita odstartovat a přistát, využívat letové okno a vyzkoušíte si sílu větru při bodydraggingu, kdy se necháte kitem tahat na vodě, zatím bez prkna.

Následuje vrcholná fáze základního kurzu - nácvik jízdy s prknem. Po zvládnutí rozjedu si můžete vyzkoušet první pocity z jízdy na vodní hladině.

Celkový průběh kurzu je limitovaný pouze větrem a tvojí fyzickou kondicí! Garantujeme denně minimálně 3 hodiny na vodě, tedy celkem 9 hodin v rámci 3denního kurzu. V praxi ovšem bývá tato doba mnohem delší, denní maximum je omezeno pouze povětrnostními podmínkami a tím, co vydržíš!

Konec kurzu je poslední den kolem 14h.

Za velmi příznivou cenu ti nabízíme osvědčený koncept 3denních kiteboarding kurzů s maximálně individuálním přístupem. Naším cílem je tvoje spokojenost - bezpečné a rychlé zvládnutí základů kiteboardingu.

Bezpečná a progresivní  výuka kiteboardingu je poměrně náročná a není možné jí smysluplně realizovat při velkém počtu klientů. Naše kurzy proto probíhají v malé skupině - zpravidla 4 - 6 klientů s tím, že na jednoho instruktora jsou maximálně 2 klienti. Díky tomu můžeme přizpůsobit průběh kurzu schopnostem a možnostem každého jednotlivce a zajistit opravdu individuální přístup a maximální využití času.

Naše kiteboarding kurzy jsou určeny pro ty, kteří mají o kiteboarding opravdový zájem a chtějí se ho skutečně naučit. Nejedná se o žádné "masové" akce založené na nabídkách různých slevových serverů. Proto také nabízíme pro absolventy kurzů možnost navázat na základní zkušenosti a pokračovat až do dosažení samostatnosti. I potom máš ale možnost s námi dále jezdit a využít našit kiteboarding tripů, na kterých ti poskytneme potřebné vybavení a v případě potřeby samozřejmě i nezbytnou pomoc a podporu.

Kurzy probíhají na osvědčeném německém spotu Rujana. Tato lokalita se maximálně osvědčila díky vyhlášenému stálému a pravidelnému větru, mělké vodě a dobré dostupnosti. 

CO CENA ZAHRNUJE?

 • péči instruktora - vždy maximálně 2 klienti na jednoho instruktora
 • teoretickou přípravu - technika, aerodynamika, meteorologie, bezpečnost
 • přípravu vybavení, základní seznámení s ovládáním kitů na zemi
 • praktickou část na vodě
 • kompletní vybavení různých velikostí (kite komplet, trapéz, helma, vesta) podle síly větru a dosaženého stupně ovládání kita
 • zapůjčení neoprénu
 • slevu 10% na kitové vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš e-shop SportWings.cz
 • slevu 10% na Mystic vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš e-shop SportWings.cz
 • slevu 10% při využití služeb naší kite půjčovny 

Termíny

Rujna 2020

PŘIHLÁŠENÍ DO KURZU

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


MÍSTO KONÁNÍ KURZU

Německý ostrov Rujána je vyhlášenou evropskou větrnou lokalitou s možností výuky v mělké vodě.  Uvedené podmínky velmi ulehčí práci a zkrátí časové nároky na zvládnutí základních technik kiteboardingu.

Ubytování v kempu ve Wieku, kemp je velmi jednoduchý ale zpravidla čistý a se základním vybavením (teplá sprcha, toalety, místo na mytí nádobí). Platí se 8,75 Eur za osobu + počítat cca 2 Eur za sprchu, stan atd.

Stravování je možné buďto přímo v kempu nebo v nedalekém přístavu. Doporučujeme ale vybavit se potravinami z domova, což umožní maximální využití času pro výcvik. Nabízíme možnost ohřátí potravin a uvaření vody na čaj, kafe a podobné nápoje.

V omezené míře je možné využít společnou přepravu, v případě zájmu nás kontaktujte.

DOPORUČUJEME

Předpokláme, že máš s kitem jen minimální nebo žádné zkušenosti a že tě naučíme vše od úplných základů. Hodně věcí se ale dá naučit ještě před odjezdem na kurz. Ušetříš si tak cenný čas strávený na kurzu na ideální školní kiteboarding lokalitě a tvoje pokroky budou mnohem rychlejší.

První věc, kterou pro sebe můžeš udělat, je absolvovat 1denní nebo alsepoň 1/2denní landkiting kurz. Naučíš se základy ovládání kita, bez kterých se na vodě stejně neoejdeš.

Pro zájemce o kiteboarding bez jakýchkoliv zkušeností s jízdou na vodě doporučujeme vyzkoušet před odjezdem na kurz jízdu na laně - waku. S kitem je sice jízda odlišná, ale základy, tedy výjezd z vody a první metry na vodě, jsou hodně podobné. Můžete potrénovat v okolí svého bydliště, urychlíte si začátky s kitem na vodě a ušetříte tak vzácný čas strávený na ideálním kitovém terénu na Rujáně.

Možností, kam na wake vyrazit, je více, ale velmi doporučujeme využít některý z vleků od WakeMaster. Promyšlená konstrukce těchto vleků nabízí skvělé podmínky právě pro úplné začátečníky. Na laně jste sami a režim tahu vám proto zcela přizpůsobí.  Rozjezdy z vody jsou plynulé, když spadnete, lano se vrátí k vám a můžete tak bez dlouhého plavání pokračovat s dalšími pokusy. A když už opravdu nemůžete, přitáhnou si váz zpátky ke břehu. Umístění jednotlivých vleků, podmínky a rezervace najdete na webu Wakwarealy.cz.

 

Budeš chtít po kite kurzu pokračovat? Žádný problém - možností máš mnoho, stačí si jen vybrat:

 • pokračovací 3denní kiteboarding kurzy zaměřené na samostatnou jízdu včetně stoupání proti větru
 • pro samostatné kitery zapůjčení kompletního vybavení buďto v rámci kurzu (vybavení bude k dispozici na ploše) nebo v naší půjčovně
 • pokud si chceš pořídit vlastní vybavení, pomůžeme s výběrem a za zvýhodněné ceny vybavení zajistíme
 • chceš na vodě pokračovat? Pojeď s námi na některý z našich kiteboarding tripů!
 • chceš vyzkoušet sníh? Vyber si některý z našich snowkiting kurzů!
 • chceš vyzkoušet landkiting? Vyber si některý z našich landkiting kurzů!

A pokud kitům beznadějně propadneš, můžeš se přidat do naší Pegas komunity. Poznáš spoustu podobně posedlých kiterů, můžeš se od těch zkušenějších učit nové triky a užívat si přátelskou atmosféru, která při našich akcích panuje.

Naše kurzy můžeš také využít jako výborný dárek - připravíme ti originální zalaminované dárkové poukázky přímo na jméno obdarovaného: 

Galerie