Kurzy kiteboarding, landkiting a snowkiting

Kypr - kiteboarding trip, termín od 19. do 27. července

Kiteboarding trip určený pro mírně pokročilé a samozřejmě i ostřílené kitery. Zajišťujeme dopravu na ostrov, ubytování, dopravu v místě, kitové vybavení nebo jeho dopravu na ostrov a organizaci na spotu.

Ostrov Kypr je kolébkou evropské civilizace a kromě výborných kitových spotů je tu spousta památek. Průvodcem po ostrově s jeho vyhlášenými gurmánskými specialitami ti bude rodilý Kypřan Panik, se kterým se ale domluvíš i česky. 

SPOT:

Na Kypru je více velmi pěkných spotů, většinou ale budeme jezdit na nejoblíbenější spot se zázemím baru a stínu, vzdálený cca 10 min autem od ubytování. O kvalitě tohoto místa svědčí jistě i to, že se tu pravidelně pořádají významné mezinárodní soutěže. Jezdí se převážně na termický vítr, který standardně zapínají mezi 12. a 13. hodinou a vypínají kolem 20. Síla větru je mezi 8 a 10 m/s, jezdí se na hloubce, ale vlny jsou nízké do půl metru a pravidelné. Podmínky nejsou nijak zákeřné, ale předpokládá se samostatnost a základní zkušenosti s kiteboardingem.
 
Pro základní orientaci uvádíme mapky spotů - na té podrobnější jsou spoty, které budeme převážně využívat, včetně lokality s mělčinou (to je ta nejvíc na východ):
 
A ještě pár fotek ze spotu:
 
 

UBYTOVÁNÍ:

Ubytování bude zajištěno, upřesníme.
 

JÍDLO:

Aby bylo možné upravovat a přizpůsobovat program podle aktuálních podmínek a abyste nepřišli o kouzlo místní gastronomie, rozhodli jsme se tentokrát neřešit stravovaní hromadně. Snídaně si budete řešit sami z místních zdrojů, obědy a večeře podle situace a nálady - počítá se s tím, že buďto uvaří Panik nebo jiný místní šéfkuchař a složíte se na to nebo se zajde do restaurace, případně může být grilovačka na pláži. 

CENA:

23.900,- za týdenní kite trip.

 V ceně:

  •  doprava účastníků včetně vybavení letecky do Larnacy a odvoz na ubytování
  • přeprava v místě na spot a na případné výlety po okolí zapůjčenými auty
  •  ubytování
  • půjčení kompletního kitového vybavení, případně doplnění výbavy
  • dohled a pomoc na spotu

TERMÍN:

19. - 27. července