4. - 8. 3. 2020

SNOWKITING TRIP MARTINSKÉ HOLE - SLOVENSKO,

Rozlehlá planina ve výšce téměř 1500 m je součástí Malé Fatry a je skvělým místem na snowkiting - proto sem již pravidelně pořádáme oblíbené týdenní snowkiting tripy. Ubytování zajišťujeme v místním velmi příjemném lyžařském středisku, v blízkosti spodních stanic lanovek.

Přihlásit se

20. - 29. 3. 2020

SNOWKITING TRIP HARDANGERVIDDA - NORSKO

Snowkiting trip snů - využívají nejen absolventi našich snowkiting kurzů. K dispozici budeš mít kromě kompletního kitového vybavení i naše zkušenosti s terénem a kompletní péči!

Přihlásit se

PEGAS KITE TRIPY

Vydej se s námi
na osvědčené spoty po celém světě.Nabídka tripů

 dlazdice tripy snkmartinkyharda 

 harda123 

dlazdice kurzy snk  dlazdice kurz  dlazdice poukazy 

 

 

PEGAS TEAM pojede VAKE 2020

V roce 2020 se s našimi novými kity REVO plánujeme zůčastnit expedičního závodu VAKE.

 

V rámci snowkitingu jde o jeden z nejtěžších závodů vůbec. Jeho pravidla jsou přitom celkem jednoduchá - dvojice se musí nejrychleji přepravit z bodu A do bodu B a cestou projet několik kontrolních bodů, jinak se mohou pohybovat volně.

 

Vše je ale mnohem obtížnější, než se na první pohled zdá. Navíc vzhledem k tomu, že jde o několikadenní závod, jsou účastníci nuceni nést s sebou veškeré vybavení nutné pro přežití ve volné přírodě. Jednou z podmínek je totiž to, že týmy musejí být soběstačné a ve volné přírodě přežít.

 

Trasa je dlouhá zhruba 200 kilometrů, ale vzhledem ke směru větru a terénním podmínkám může být reálně až dvojnásobná.

 

Právě kvůli náročnosti VAKE jsou na jeho účastníky kladeny velké požadavky co do zkušeností s pobytem v divoké přírodě a chladu. Musejí mít odpovídající vybavení a být schopni postavit stan i v extrémních podmínkách, dále je nutná výborná orientace v mapách a používání kompasu i GPS navigace. Samozřejmostí je také předchozí bohatá zkušenost se snowkitingem.

 

PLNTY VAKE Berlevåg Foto Ingerid Jordal 2014 1200x800

Zdroj obrázku: https://twitter.com/vakefinnmark