4. - 8. 3. 2020

SNOWKITING TRIP MARTINSKÉ HOLE - SLOVENSKO,

Rozlehlá planina ve výšce téměř 1500 m je součástí Malé Fatry a je skvělým místem na snowkiting - proto sem již pravidelně pořádáme oblíbené týdenní snowkiting tripy. Ubytování zajišťujeme v místním velmi příjemném lyžařském středisku, v blízkosti spodních stanic lanovek.

Přihlásit se

20. - 29. 3. 2020

SNOWKITING TRIP HARDANGERVIDDA - NORSKO

Snowkiting trip snů - využívají nejen absolventi našich snowkiting kurzů. K dispozici budeš mít kromě kompletního kitového vybavení i naše zkušenosti s terénem a kompletní péči!

Přihlásit se

PEGAS KITE TRIPY

Vydej se s námi
na osvědčené spoty po celém světě.Nabídka tripů

 dlazdice tripy snkmartinkyharda 

 harda123 

dlazdice kurzy snk  dlazdice kurz  dlazdice poukazy 

 

 

KITESCOOL CONTEST RUJÁNA WIEK 30.7. 2016

Report od Lukáše, vítěze race kategorie.

Na víkend kluci z Kitescoolu vypsali historicky první ročník Kitescoolcontestu – českých závodů v kiteboardingu na Rujáně.

Jelikož se s klukama znám a vím, že jakákoliv akce s nimi rozhodně stojí zato, takjsem si tohle nemohl nechat ujít. V pátek přes oběd jsem zašel za Petrem na Pegas nafasovat Pivoty do závodu a večer hurá do Wieku. Předpověď byla příznivá – nějakých 7-8m/s. Těšil jsem se.

Do kempu jsem společně s Martinem a jeho partičkou dorazili kolem třetí ráno. Na pláži jsem našel jeden z našich padlboardu a zaradoval se, skvělá karimatka. Trochu jsem si ho upustil, aby nebyl moc tvrdý, hned jsem usnul. Budík jsem si nařídil na sedmou s tím, že se půjdu ještě před závodem pořádně rozjezdit. Ten však nezazvonil. V šest už jsem nespal a rozbaloval Pivoty na pláži. Vítr se zdál být silný ale 11tka byla málo. Vybalil jsem teda 14tku ale zjistil jsem, že je pěkně trhlá ještě z minulého ježdění. Nevadí, šel jsem s velikostí ještě výš. Startuju 18tku a vedle již první nedočkavci vylézají z obytek a foukají 12tky. Vítr byl kolem 6-7 metrů a největší Pivotměl slušnou sílu. Dal jsem si parádní dvě hodiny na prázdné vodě, a připomněl jsem si to, co jsem přes rok zapomněl.

Po snídani následoval sraz u stanu na pláži a briefing. V závodě byly vypsány dvě disciplíny – race a freestyle. Začínalo se právě disciplínou race. Trať byla do tvaru trojúhelníku a vytyčena byla červenými bójemi pro lodní provoz. První bóje byla v úrovni startovací čáry s větrem do zad – tudíž se začínalo stoupáním proti větru. Po obrátce následoval traverz 45stupňů na směr větru k další bójce a na závěr sjezd po větru do cíle. Celý závod se jel na 3 rozjížďky s hromadným startem, vždy pojednom kole.

Na start první rozjížďky se postavilo asi 17 závodníků, ve velkém zastoupení byl zde i Pegas, kde z právě probíhajícího kurzu se přihlásilo hodně nadšených riderů. Společně s Robertem, Oliverem, Oli, Jurou a Šévou jsemse postavil na startovní čáru a čekal, až na břehu svěsí vlajku a odstartují tak závod. Start byl, jak už to většinou na závodech bývá, dost hektický a spíš jsem koukal, abych se s někým nezamotal. Jel jsem s Pivotem 18tkou, která měla už v tu chvíli opravdu hodně síly. Vítr zesílil. Přímou stoupačku k první bojce jsem jel na pohodu, pořádně zaříznout zadní hranu a pomalu stoupat. Brzy skončila mělčina a začali se zvedat vlny. Od té chvíle až do cíle se jelo jenom ve vlnách. Na první bójku jsem nastoupal jako druhý, kus za Šévou, ten poodjel. Druhá bójka se jela kolmo na vítr a kolmo na vlny – dlouhá rovinka bez potřeby moc stoupat proti větru. Ale cesta do cíle stála za to. Přímá povětrovka na pořádných vlnách. Šéva měl náskok, ale najednou se rozsekal. Předjel jsem ho a nadšeně se ujal vedení. Ale né na dlouho, pár metrů potom jsem zapíchnul špičku prkna do vlny a hodil čelo do vody. Pivot mi šel hezky do loopu, pořádně mě protáhnul pod vodou pustil jsem hrazdu a to byla chyba. Pivot to poslal přímo do vody a vln. Naštěstí jsem si na prkno před závodem přišrouboval wakový boty takže mě to sice pěkně natáhlo, ale prkno mi zůstalo na nohách a jen sem restartoval Pivota a jelo se dál. K mému údivu jsem byl pořád v čele. Pořádně jsem to rozjel s cílem na dohled, sotva jsem ujel pár metrů, hodil jsem další tlamu, úplně stejným způsobem. Tom Jaky se rychle přibližoval až mě po nějakém třetím crashy předjel. Dojel jsem druhý.

Počkali jsme, až většina dokončí první rozjížďku a seřadili se na start druhého kola. Před startem jsme ještě s Jurou probrali taktiku do dalšího kola, konstatovali jsme, že je dobrý nepadat a odstartovalo druhé kolo. To mělo od startu stejný průběh jako to první. Na druhé obrátce jsem byl společně se Šévou, měl trochu náskok. Po obrátce přišel zase ten parádní downwind.Ze začátku jsme jeli opatrněji, ale když jsem viděl, že Šévu pomalu dojíždím, tak jsem Pivota poslal do loopu, ten mě pořádně vystřelil dopředu a jen jsem přeskakoval čepičky vln, dostal jsem se před Šévu.a rozjížďku vyhrál.

Před poslední rozjížďkou jsem se s klukama zase seřadili na startovní čáře a čekali na povel ke startu závodu. Byli jsme tam samozřejmě dost namačkaný. Z ničeho nic Šévovi začal padat drak a cestou k zemi vzal sebou mě a Michala. Všichni jsme to odstřelili. Pivot po tom, co se nějakou chvíli plácal ve vodě zamotaný s dalšími draky, byl plný vody a já musel utíkat na břeh a vzít jiného draka. Na břehu jsem uviděl připraveného Wainmanna 12tku a zaradoval se. Když jsem si však připnul bar a požádal kolemjdoucího chlapíka, aby mi to hodil, přiběhl ke mně rozzuřený němec s tím, že co to jako dělám s jeho drakem? Došel jsem za Adamem, který měl na starosti celý závod s tím, že nebudu v poslední rozjížďce startovat, že nemám draka. Adam mi ochotně půjčil svého airushe, který byl připravený na start. Poslední rozjížďka byla dost podobná těm dvou předchozím. Šéva si zase trochu poodjel a downwind dal bez problému a rozjížďku vyhrál. Já cestou dolů hodil asi dvě tlamy, ale dojel jsem druhý. Výsledné pořadí se určilo součtem bodů za každou jízdu, podle umístění v rozjížďce. Parádně si vedli i další zástupci Pegasu – Oli zdolala všechny záludnosti trati a dojela na skvělém druhém/třetím místě. Jura a ostatní dojeli s velkým úsměvem na tváři.

Po skončení kategorie race se měl jet freestyle. Na poradě se určilo, že se pojede ve dvojicích a vždy ti kteří nejedou, budou hodnotit dvojici na vodě. Časový limit byl 10min na jízdu. Šéva jel v první rozjížďce a sázel to tam moc pěkně. Jeden trik za druhým. Co šlák to 1nebo 2 triky, dohromady asi tak 60. Hlavně onefoot front roll byl super. Skvěle jel Michal od Harakiri, který předváděl super invertovaný backrolly a nakonec svou jízdou celý závod vyhrál. Hned jak se dostanu na vodu tak se tento trik musím naučit. Po dvou odjetých jízdách začal vítr slábnout. Hodně dobře jel Nachyz, který předvedl skoro odjetý blind judge, ale bohužel měl už málo větru. Moje rozjížďka se vůbec nevydařila. Vítr úplně lehnul. Jel jsem s Tomem Jakym a z freestylu se bohužel staly závody ve stoupání. V poslední rozjížďce nastoupili kluci z Kitescoolu Honza Cepoušek a Adam. S nimi jel ještě Filip od harakiri. Cepy, jasný favorit závodu, bohužel po druhém skoku před dopadem pustil bar a drak se vyvlékl z leashe a ulítl. Adam předvedl pěknou jízdu a byl celkově třetí.

Po skončení závodů jsem šel rozmotávat Pivota s tím, že se půjdu ještě projet. Nakonec jsem to drtil asi do devíti. Poté následovalo vyhlášení, které pokračovalo afterparty na pláži. Ta se samozřejmě protáhla až do ranních hodin a vyústila v konflikt se skupinou adventistů, kteří byli také ubytováni v kempu. Parádní akce, klukům z Kitescoolu se tohle hodně povedlo. V neděli naštěstí nefoukalo. Další tři dny trvalo, než mě přestal bolet celý člověk a než jsem to všechno dospal. Prostě Rujána jak má být. Zítra tam jedu znova.

Lukáš

Výsledky: